Európai Polgár

sz-2020

EFOP-1.8.7

EFOP-1.8.7

Célzott prevenciós program megvalósítása az Európai Polgár Közhasznú Alapítványnál

Kedvezményezett neve: Európai Polgár Közhasznú Alapítvány

A szerződött támogatás összege: 99 814 260

A támogatás mértéke (%-ban): 100%

A projekt tartalma röviden:

Az Európai Polgár Közhasznú Alapítvány Szegeden kívánja megvalósítani az EFOP-1.8.7-16 Célzott prevenciós programok a szenvedély betegségek megelőzése érdekében című projektet. A projektet 24 hónap alatt tervezzük megvalósítani.

A programok megvalósításánál szem előtt tartottuk a már jelenleg is futó eseményeket, így ezeket többször és magasabb létszám bevonásával tudjuk megvalósítani. A tervezett képzéseknél és rendezvényeknél elsődleges szempont volt, hogy tudjuk, mire van szüksége a városunkban élő célcsoportnak. A hosszabb távú eredmények elérése érdekében egy helyi akcióterv is elkészül, mely a projekt lezárása után is megfelelő iránymutatást ad számunkra.

Programjaink: A célcsoport számára az önismeret és személyiség fejlesztését segítő alternatív technikák alkalmazását lehetővé tevő programokat szervezünk. Megszervezésre kerülnek olyan speciális programok melyeken a szülők a család bevonásával meg tudják erősíteni a családi rendszert, és emellett a szülői készségeket is fejleszteni tudják. Ezáltal is igyekszünk felkelteni a célcsoport érdeklődését. Fontosnak tartjuk, hogy a szerfogyasztó fiatalokkal foglalkozó szervezetek, intézmények területi és szakmai alapon való együttműködésének kialakításátés fejlesztését, valamint a helyi összefogás erősítését a kábítószer- probléma megelőzése és kezelése érdekében. Mindezt helyi Kábítószerügyi Egyeztető Fórum bevonásával, a párhuzamos beavatkozások csökkentésével, a közösségi kohézió erősítésével. A személyes szakmai együttműködés kialakítása érdekében egyeztetéseket és workshopokat fogunk tartani. Megrendezésre kerülnek olyan szabadidős programok és sport napok, ahol a célcsoport számára iránymutatást kapnak az idősebb generációtól a helyes értékrendről, valamint normákról. Az érzelmi és értékközvetítő nevelés segítő programok célja, hogy segítsék az egyént személyes érzései megértésében, javítsa a döntéshozatali készségeket, továbbá hozzájussanak a szerhasználattal kapcsolatos téves információk, hiedelmek korrigálásához, valamint az ismeretek bővítéséhez.

Megvalósítandó képzéseink: önismereti képzés, stresszmenedzsment képzés, ahol a fiatalok pszichés, magatartási, beilleszkedési és kapcsolati problémáiban kapnak segítséget. Klubfoglalkozásokat szervezünk, melyeket már meg gyógyult vagy gyógyulófélben lévő szenvedélybetegek tartanak, ezáltal is megerősítést és reményt adva a gyógyulásra. A területi együttműködés keretében megtartásra kerülő egyeztetéseken túl közvetlenül a célcsoporttal foglalkozó szakemberek számára további szakmai műhelyek és esetmegbeszélő csoportok hozunk létre. A programok ütemezésénél figyeltünk, hogy a mérföldköveknek és az indikátoroknak valamint a kötelező és választható tevékenységeknek teljes mértékben megfeleljünk.

A projekt megvalósításának kezdete: 2019.10.07.

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2022.06.03.

A projekt azonosító száma: EFOP-1.8.7-16-2017-00018